Секрети тренду Tik Tok: чому дітям цікаво знімати відео і чи впливає це на IQ


В чому секрет популярності?

TikTok – сервіс, в якому публікуються короткі ролики з накладенням музики. Максимально важливо вкластися в 1 хвилину (але частіше в 15 секунд), потрапляючи в ритм і слова вирізки з пісні.

У 2018 році додаток скачали 660 мільйонів разів – більше, ніж Instagram і Snapchat. Тепер TikTok користуються понад 1,2 мільярда людей. Це одна з найпопулярніших соцмереж світу. І в той же час, найнезрозуміліша для дорослих.

Тут багато відео з співаючими і танцюючими блогерами, підлітки, в основному, просто дуріють під музику: корчать пики, повторюють слова пісень, знімають однокласників, а іноді і вчителів. Зворотний бік свободи – нецензурні жести на камеру, танці, де діти намагаються повторити відверті рухи зірок, а ще – ролики під треки з нецензурною лексикою. 

Однак це лише мала частка від загального контенту. Більшу ж частину роликів діти просто танцюють або демонструють цілком нешкідливі захоплення: фізичні досліди, косплей або незвичайні зачіски.

Привабливість TikTok

1. У ньому немає дорослих, немає брендів і нав’язливої ​​реклами, політики і токсичного контенту. Тільки розваги: ​​танці, музика, скетчі.

2. Потужні алгоритми рекомендацій, що дозволяють будь-якому потрапити в тренди.

3. Величезні можливості для самовираження – в TikTok можна за кілька натискань зняти короткометражний фільм з масою ефектів.

4. Агресивний маркетинг – тільки на просування додатку в США в 2018 році витратили мільярд доларів. Компанія навіть наймає активних студентів – так званих «університетських Амбасадорів», які мотивують однокурсників завантажувати додаток і записувати ролики в обмін на безкоштовну піцу, подарункові сертифікати та брендований мерч.

Поза часовими рамками 

Американське видання Wired звернули увагу на цікавий нюанс в дизайні TikTok: в ньому немає часових міток ні в стрічці, ні в профілі користувача. Завдяки цьому контент ніколи не старіє. Якщо пост тижневої давності в стрічці ФБ або Інстаграм сприймається як неактуальний, то контент TikTok існує наче поза часом – старі ролики потрапляють в стрічки користувачів поряд зі свіжими і ніхто нічого не помічає.
Такий дизайн не дуже підходить для новинного контенту, але TikTok він і не потрібен – це місце для креативності, а не для серйозних тем.
Всі ключові соцмережі давно відмовилися від хронологічної стрічки на користь алгоритмічної. Коли контенту так багато, його відносна свіжість перестає бути головним чинником релевантності. Стрічка, яка існує поза часом – послідовне продовження цієї логіки. Алгоритми краще нас знають, що нас зацікавить. А коли це було створено – діло останнє.

Розвиток креативу

Навколо феноменально прогресуючої популярності TikTok часто виникають дискусії і навіть в інтернеті ходить думка щодо впливу додатку на розвиток дітей. Поки офіційної інформації від науковців не було – важко сказати про небезпеку саме у створенні контенту. Діти просто креативлять і створюють свої, так би мовити, “замальовки”. Вони створюють контент, що для трендів сучасного світу не так і погано. Вони стараються подобатись собі і іншим у кадрі, знімають як вміють, пробують набрати перегляди і лайки, вчаться і практикують роботу на камеру. Можна розцінювати як хобі, що дає дитині розвиватися і спілкуватися з однолітками. Коли у дітей щось виходить в Tik Tok, вони починають знімати разом, більше дружити, проводити час разом. 

Варто бути попередженим

Слабка модерація контенту

Розважальний контент TikTok іноді може через алгоритми видавати відео з оголеними частинами тіла чи екстримальні флешмоби блогерів під різними хештегами. Зараз, за ​​словами адміністраторів сервісу, такі ролики оперативно видаляються, але часом з’являються знову, просто під іншими тегами.

Якщо ви побачили іконку нової соцмережі в дитячому смартфоні, прямо поцікавтеся, що це за додаток, і попросіть показати сторінку. По можливості попросіть дитину показати підписки, щоб зрозуміти, якими темами він цікавиться. Швидше за все, ви знайдете там різні веселощі, але, можливо, вашу увагу приверне щось, що не можна віднести до нешкідливим витівок. Повністю вберегти себе і дітей від сучасних новинок в соціальних мережах ми не зможемо. А ще раз поговорити про кібербезпеку та правила спілкування в інтернеті – зайвим не буде. 

X