Покоління Z: діти епохи цифрових технологій

“Покоління Z” – digital natives – діти цифрових технологій.
Це діти, народжені після 2000-х – і вони уже виросли в інтернеті. З іграми, смішними картинками і YouTube.

Що треба знати, аби краще розуміти Z-ку?

 • вони виросли у епоху, коли в день виходить по мільйону новин, а повідомлення можна доставити за секунду. В них більше можливостей, більше завдань, надзвичайний темп. 
 • через це наші діти – багатозадачні. Не дивуйтесь, якщо дитина робить домашку, дивиться Ютуб і відповідає вам “так-так, мамо, я вже йду вечеряти”. 
 • діти мало спілкуються між собою, тому у них не так добре розвинена емпатія 
 • діти персонального брендингу: вони хочуть бути популярними серед однолітків, набирати лайки, бути блогерами, відчувати свою приналежність до якоїсь групи людей

Що подобається поколінню Z?

 • толерантність 
 • терпимий підхід до вирішення проблем – постійне обговорення
 • футуристична краса, естетика
 • співжиття з великою кількістю людей
 • постійне відчуття дитинства всередині себе

Що не подобається поколінню Z?

 • кар”єра і почуття обов”язку 
 • університет як життєва необхідність 
 • нічні вечірки і “тусовки” 
 • життя далеко від сім”ї


“Є лише ця мить”

“Є лише ця мить” – так скаже будь-яка дитина із покоління Z і, можливо, піде слухати виступ улюбленого письменника.  Справжність – життя без прикрас, мінімалізм, простота думок, прямота в спілкуванні: так-так, ні-ні. Ніяких загадок, все просто, все по-справжньому.

Ідеї – це основа життя Z-ки. Їм треба більше ідей: що робити, як робити, де робити. Вони мають бути завжди в русі, в ритмі міста, інформації. Але самі активно вигадувати не можуть, їм треба підмога. 


Доступність і швидкість навчання – інформатизація мчить їм назустріч, читати товсті книги немає часу, треба слухати подкасти та проходити курси, замість того, щоб 4 роки вчити одне і те ж в університеті. 


Естетика – вони бачать красу навколо, вони її відчувають і хочуть ділитись. Візуальне насолодження грає велику роль у житті Z-ки. 
Лідери думок – люди, які досягли багато і мають чим поділитись. Діти хочуть бути лідерами теж, а для цього треба в когось вчитись. На Ютубі для них сила-силенна виступів, на які вони можуть рівнятись.

Як стати другом для дитини із покоління Z

Про особливості нового супер-мега активного покоління ми вже поговорили.
Залишилось – головне. Як з дитиною взаємодіяти так, щоб не загубитись у її ритмі, стати другом, а то й лідером думок.

Надя Андрущенко завжди радить дуже простий і душевний спосіб – спілкуйтеся. Говоріть з дитиною багато і про все. Запитуйте як вона себе почуває, як в неї настрій, які емоції в неї викликає подія, людина чи книга. Так ви даєте дитині відчути себе важливою, цінною.

Коли Z-ка відчуватиме себе в чомусь лідером для вас – в неї відкриється сторона довіри. Відностесь з повагою до життєвого досвіду дитини, визнавайте його. Вчіться у дитини.

Сформуйте цінності сім”ї, яких мають дотримуватися всі. Слідуйте їм. Вчіться домовлятися з дитиною, встановлювати рамки і не порушувати рамки один одного.

Насправді, Z-ки дуже відкриті світу, вони не бачать кордонів і хочуть відчувати себе вільними і в світовому масштабі, і в масштабі вашого маленького сімейного світу.

Насолоджуйтесь сімейним теплом і спілкуванням.


X