ЕКСПЕРТ ЦИФРОВОГО СВІТУ

Опис курсу

Сьогодні діти знаходяться під величезним тиском того, що на нас майже не впливає. Повідомлення в месенджерах, меми, вірусні відео, соціальні медіа, відеоігри, реклама та багато іншого. Здатність проігнорувати цю інформацію, вплинути на людей в інтернеті та вберегти себе від впливу інших – база цифрової грамотності.

Формуватися в добу інтернету – це досліджувати, зв’язуватися з друзями, створювати та навчатися шляхами, які ми раніше собі й уявити не могли.  Якщо діти не будуть розуміти природу цифрового світу, побічним ефектом таких можливостей може стати кібербуллінг (приниження в інтернеті), інтернет-шахрайство, занепокоєність щодо особистої безпеки та багато іншого.

Наш курс «Експерт цифрового світу» навчає дітей оцінювати потужність інтернет-інструментів, свідомо користуватися можливостями та уникати
ризиків. Це той шкільний курс із інформатики, який необхідний дітям тут і тепер: без нудної теорії та застарілого програмного забезпечення.

Основною особливістю програми є психологічний підхід до вивчення технологій. Уся державна шкільна програма з інформатики крутиться навколо відповідей на
питання «Як?». Проте для сучасних дітей це вже не актуально. За декілька секунд вони можуть знайти всі відповіді на такі питання в гуглі.

Дітям та підліткам катастрофічно не вистачає відповідей на «Чому?». Чому не можна вводити простий пароль? Чому публікувати персональні дані
небезпечно? Чому образа в інтернеті може мати сумні наслідки? Чому не можна гуглити твір із зарубіжної літератури і видавати за свій?

Саме тому ми взяли собі за місію першими в Україні дати відповіді на ці питання нашим дітям.

Програма поділена на два курси: для 1-2 та для 3-5 класів.

Разом із дітьми 1-2 класів ми вчимося, як виявити небезпечні сайти, захистити свою творчу роботу в інтернеті та чому не можна видавати чужі напрацювання за
свої. Розглядаємо правила комунікації в інтернеті, вчимося створювати безпечні паролі та розрізняти, яка реклама є шахрайською.

Із дітьми 3-5 класів ми робимо акцент не на технічні навички, а на етичні проблеми. Що робити, якщо хтось пише страшні або принизливі речі в інтернеті?
Що таке кібербуллінг? Як формувати спільноту хороших друзів в інтернеті? Як фото можуть бути змінені на комп’ютері та як це може вплинути на твоє ставлення до
своєї зовнішності?

Усі ці питання із дитиною необхідно розглядати вже в ранньому віці. Інакше їй доведеться робити висновки на власних помилках, як це робило наше покоління.

Інформація

Вік дітей: класи 1-2
Тривалість курсу: 15 занять по 45 хвилин


Це базовий курс, який розкриває основи безпечного користування Інтернетом.
Під час цього курсу навчимося:

 • Безпечно відвідувати сайти
 • Шукати інформацію в інтернеті
 • Зберігати приватність інформації
 • Створювати надійні паролі
 • Зв’язуватися з іншими з допомогою електронної пошти
 • Підписувати свої творчі роботи під час публікації в інтернеті
 • Правильно реагувати на грубе поводження

Результат курсу: дитина сформує бачення можливостей та ризиків перебування в інтернеті. Засвоїть базові інтернет-інструменти.

Вік дітей: класи 3-5
Тривалість курсу: 15 занять по  45 хвилин


Поглиблений курс, що навчає бути відповідальним цифровим громадянином.
Під час цього курсу навчимося:

 • Відповідальності за опубліковану інформацію
 • Запобігати крадіжці ідентичності
 • Ефективно шукати за ключовими словам
 • Розуміти, що таке спам
 • Реагувати на кібербулінг
 • Цитувати чужі творчі роботи
 • Розрізняти особливості онлайн-дружби та дружби у реальному світі
X