Опис курсу

Сьогодні діти знаходяться під величезним тиском того, що на нас майже не впливає. Повідомлення в месенджерах, меми, вірусні відео, соціальні медіа, відеоігри, реклама та багато іншого. Здатність проігнорувати цю інформацію, вплинути на людей в інтернеті та вберегти себе від впливу інших – база цифрової грамотності.
Формуватися в добу інтернету – це досліджувати, зв’язуватися з друзями, створювати та навчатися шляхами, які ми раніше собі й уявити не могли. Якщо діти не будуть розуміти природу цифрового світу, побічним ефектом таких можливостей може стати кібербуллінг (приниження в інтернеті), інтернет-шахрайство, занепокоєність щодо особистої безпеки та багато іншого.
Наш курс «Експерт цифрового світу» навчає дітей оцінювати потужність інтернет-інструментів, свідомо користуватися можливостями та уникати
ризиків. Це той шкільний курс із інформатики, який необхідний дітям тут і тепер: без нудної теорії та застарілого програмного забезпечення.
Основною особливістю програми є психологічний підхід до вивчення технологій. Уся державна шкільна програма з інформатики крутиться навколо відповідей на
питання «Як?». Проте для сучасних дітей це вже не актуально. За декілька секунд вони можуть знайти всі відповіді на такі питання в гуглі.
Дітям та підліткам катастрофічно не вистачає відповідей на «Чому?». Чому не можна вводити простий пароль? Чому публікувати персональні дані
небезпечно? Чому образа в інтернеті може мати сумні наслідки? Чому не можна гуглити твір із зарубіжної літератури і видавати за свій?
Саме тому ми взяли собі за місію першими в Україні дати відповіді на ці питання нашим дітям.
Програма поділена на два курси: для 1-2 та для 3-5 класів.
Разом із дітьми 1-2 класів ми вчимося, як виявити небезпечні сайти, захистити свою творчу роботу в інтернеті та чому не можна видавати чужі напрацювання за
свої. Розглядаємо правила комунікації в інтернеті, вчимося створювати безпечні паролі та розрізняти, яка реклама є шахрайською.
Із дітьми 3-5 класів ми робимо акцент не на технічні навички, а на етичні проблеми. Що робити, якщо хтось пише страшні або принизливі речі в інтернеті?
Що таке кібербуллінг? Як формувати спільноту хороших друзів в інтернеті? Як фото можуть бути змінені на комп’ютері та як це може вплинути на твоє ставлення до
своєї зовнішності?
Усі ці питання із дитиною необхідно розглядати вже в ранньому віці. Інакше їй доведеться робити висновки на власних помилках, як це робило наше покоління.
Інформація
Вік дітей: класи 1-2
Тривалість курсу: 15 занять по 45 хвилин
Це базовий курс, який розкриває основи безпечного користування Інтернетом.
Під час цього курсу навчимося:
- Безпечно відвідувати сайти
- Шукати інформацію в інтернеті
- Зберігати приватність інформації
- Створювати надійні паролі
- Зв’язуватися з іншими з допомогою електронної пошти
- Підписувати свої творчі роботи під час публікації в інтернеті
- Правильно реагувати на грубе поводження
Результат курсу: дитина сформує бачення можливостей та ризиків перебування в інтернеті. Засвоїть базові інтернет-інструменти.
Вік дітей: класи 3-5
Тривалість курсу: 15 занять по 45 хвилин
Поглиблений курс, що навчає бути відповідальним цифровим громадянином.
Під час цього курсу навчимося:
- Відповідальності за опубліковану інформацію
- Запобігати крадіжці ідентичності
- Ефективно шукати за ключовими словам
- Розуміти, що таке спам
- Реагувати на кібербулінг
- Цитувати чужі творчі роботи
- Розрізняти особливості онлайн-дружби та дружби у реальному світі