Абетка покоління Z

Покоління Z — digital natives — діти цифрових технологій. Вони виросли в епоху, коли в день виходить по мільйону новин, а повідомлення можна доставити за секунду. В них більше можливостей, більше завдань і надзвичайний темп.

А ще у них немає ніяких кордонів і всі вони відчувають себе громадянами світу.
А звідси і не дивно, що у них з`являється своя, часто незрозуміла нам лексика. Неологізм за неологізмом вигадують Z-ки, а ми тепер будемо їх розуміти.
Давайте розбиратися у їх вигадках.

Ачівка — це слово вкорінилося якраз з розвитком game-індустрії. Так геймери називали свої досягнення чи бонуси. Отак от зовсім просто, від англ. To achive — досягати.

Хакатон — знову ж таки словечко (від англ. hack і marathon) із світу технологій. Це форум розробників, який триває від кількох днів до кількох тижнів. За цей час розробники мають створити платформу відповідно до теми форуму. 

Лойсити — “лойс” це лайк чи сердечко до постів у соціальних мережах. Кажуть, що автозаміна виправляла слово “лайкати” на “лойсити”. Мало що там кажуть, але чомусь молодому поколінню більше до вподоби така версія. 

Рофлити — здається, щось дуже дивне. А насправді дуже просто – з англійської Rolling On the Floor Laughing — кататися по підлозі від сміху).

Бінджвотчити — спочатку купити підписку на якийсь продукт типу Netflix чи Megogo, а потім весь свій час витрачати на перегляд серіалів чи фільмів. Майже новомодне хобі, щоб бути в курсі сучасної серіалографії.

Воркшоп — це майже конференція, але краще. Краще, тому що участь беруть всі присутні, спілкуються, дискутують. Комунікація всіх з усіма – основна ціль заходу. 

Гетсбінг — якщо бачили фільм “Великий Гетсбі”, то мабуть здогадались, що це якась дія для однієї людини. Якщо не бачили – гляньте, там Гетсбі влаштовує вечірки для сотні людей, аби прийшла та єдина. Нове покоління живе тим, що постійно щось постить у соц мережах. Але часто буває, що пост адресований одній лише людині – це і називають Гетсбінгом.

Детокс — пішло слово від “детоксикації”, тобто очищення від токсин – шкідливих речовин. Але зараз молоді люди використовують це слово для очищення від всього шкідливого. Є навіть “цифровий детокс” – відпочинок без гаджетів. 

Коворкінг — місце, куди можна прийти попрацювати зі своїм ноутбуком. Популярно серед людей, які працюють віддалено і не можуть постійно працювати зі свого дому.

Майндфулнес — це наче очистити розум. Взагалі це вид медитації, коли в голові “каша” і відчуття, наче зарах вибухнеш. Тоді “практика уважності” прийдеться в самий раз.

Нейропластичність — це особливість мозку постійно вдосконалюватися. Вчені довели, що мозок може змінюватися в результаті постійного навчання і здобуття досвіду. Тому саморозвиток – головна ціль покоління Z.

Слоу-мувмент — якщо хочете вижати із себе максимальну продуктивність — знайдіть свій ритм, в якому вам комфортно і зручно.

Шипперінг — пам’ятаєте серіал “Секретні матеріали”? Історія Малдера і Скаллі і мрії фанатів про стосунки героїв називали шипперінг. З тих пір фантазії про стосунки героїв книжок, серіалів, фільмів або навіть зірок називаються шипперінгом.


Хайп — нічого іншого як звичайний ажіотаж. Блогери і журналісти люблять “роздувати” якусь тему і описувати їх з усіх можливих і не можливих сторін. Коли всі вже по кілька раз обговорили тему — це і є хайп. 

Чаріті-раннер — людина, яка долучається до благодійності різними можливими способами: бігають марафони, малюють, продають власноруч зроблені вироби. З англ. charity — благодійність. 

Янг-едалт — можна сказати, що це особлива ніша книг, фільмів і серіалів для підлітків. З’явилась ця тенденція і термін після шаленої популярності книг про Гаррі Поттера.

Трансгуманізм — молодіжний рух, який виступає за використання науки і технологій задля покращення фізичного стану та розумового вдосконалення людини. Трансгуманісти часто сперечаються з противниками науково-технічного прогресу, тому їх виділяють у окремий рух.

X