5 кроків до цифрового детоксу

Вчені вже кілька років говорять про “цифровий детокс”. Взагалі, “детокс” – скорочено від детоксикація, тобто очищення від шкідливого впливу. Якщо у фізичному плані детокс організму – очищення від токсичних речовин, то “цифровий детокс” – час, який варто провести без будь-яких гаджетів, щоб дати мозку відпочити, перезавантажитись і вимкнути мерехтіння яскравих картинок перед очима.

1. Вимкніть всі непотрібні сповіщення 


Кожний мобільний додаток при встановленні пропонує надсилати вам сповіщення. Але не всі вам потрібні, тим більше – не всі ви читаєте. У налаштуваннях можна вимкнути всі непотрібні сповіщення, а залишити лише у месенджерах для спілкування по роботі, з сім’єю і друзями.
Наприклад, сповіщення з Інстаграм “користувач N вперше зробив публікацію за довгий час” чи “поблизу вас буде культурний захід” від Фейсбук лише відволікає і розфокусовує. 

2. Налаштуйте сірий тон інтерфейсу

Стартфони зараз самі рахуть час, який ви проводите у соціальних мережах чи месенджерах. Іноді лячно дивитись статистику, що дві години в день ви просто пролистали в Інстаграм.
Яскраві кольори, які пробігають на екрані телефону дуже приваблюють зір. Перемикнути дисплей у відтінки сірого – один із способів зробити телефон менш привабливим для зору. В подальшому вам не захочеться дивитись в екран занадто часто.

3. Будьте безжальні з додатками


Прогляньте статистику використання додатків у вашому телефоні. Якщо там з’явилася пара таких, на які ви витрачаєте по дві-три години в день і відчуваєте від цього дискомфорт – видаліть. Звісно, на якийсь період: кілька днів чи тиждень. Видаляйте також додатки у відпустці. Так ви помітите, що палець навіть перестане автоматично тягнутися до місця на екрані, де був цей додаток. 

4. Введіть “правило одного екрану”

Ви можете помітити за собою “мультиекранність”, коли дивитесь телевізор одночасно з використанням телефону чи на планшеті пишете лист, а в телефоні відповідаєте на повідомлення.
Такий підхід теж розфокусовує і ви витрачаєте більше часу, щоб просто зосередитись. 

5. Не використовуйте телефон, коли з’являється будь-яка вільна хвилинка


Наші телефони не просто відволікають нас, коли ми намагаємося зробити щось, але вони також є нашою активною діяльністю, коли нам нудно або ми чогось чекаємо. Пригадайте, скільки часу ви проводите в телефоні, коли чекаєте когось?
Для цього краще носити з собою книгу чи блокнот, можна написати список справ, наприклад.

Для багатьох із нас цифровий детокс починається з налаштування балансу у використанні смартфону. Розпочніть свій курс детоксу поступово і прослідкуйте продуктивність і підвищення концентрації.

Джерело: https://www.itstimetologoff.com/2018/02/15/how-to-phone-detox-in-5-steps/

Ілюстрація: Zentangle / Shutterstock

X