5 фільмів про технології, житття і почуття

Штучний розум


-А мама і тато – справжні?
-Не став дурних питань. Ніхто не знає, що це таке – справжні.

Рік: 2001
Рейтинг IMDB: 7,2

Якщо зараз ми розбалувані кількістю фільмів про розвиток науки і технологій, то на початку тисячоліття це була зовсім нова тема. Тому дещо загадкова і романтизована.

Сюжет: в далекому майбутньому люди живуть поряд із високоінтелектуальними роботами. Їм доводиться взаємодіяти на різних етапах життя. Історія робота-дитини Девіда починається, коли він програмується на виявлення абсолютно безкорисливої любові. Натомість його сім”я – звичайних людей – не в змозі зрозуміти її і справитися з наслідками. Девід опиняється у невідомому і небезпечному йому світі сам. Його ціль – повернути свою “живу” сім”ю. Для цього він має зрозуміти як насправді з”явився на світ.

Фільм про місце роботів у повсякденному житті, що таке справжні почуття та чи є різниця як їх висловлюють роботи і люди.

Вона


Знаєш, іноді мені здається, що я відчув все, що тільки міг відчути. І ніколи вже не відчую чогось нового.

Рік: 2013
Рейтинг IMDB: 7,1

Обставини часто приводять людину зовсім не туди, куди вона чекає. Іноді до самотності і повно небажання взаємодіяти зі світом. Герой фільму – Теодор, опинився в такій ситуації, а на заміну спілкуванню придбав операційну систему, яка виконувала всі його бажання. Він і не зчувся, коли сам виконав своє бажання (можливо, приховане) – закохався.

Історію про роман людини з аналогом сучасних нейромереж номінували в 5-ти номінаціях премії “Оскар”, статуетку фільм отримав за найкращий сценарій. 

Ідеальні незнайомці


Якщо завжди все розповідати, то буде армагедон.

Рік: 2015
Рейтинг IMDB: 7,8

Для людей ми такі, якими самі дозволяємо їм бачити. Навіть якщо близькі думають, що знають про нас все – одна лише дрібниця може повернути стосунки на 180 градусів.

Герої фільму – семеро друзів – за вечерею вирішили розважитися і пограти в гру: читати смс-повідомлення вслух, а на дзвінки відповідати з гучномовцем. Влучні, деколи іронічні, діалоги з острахом і розкрита таємниця за таємницею наводять на думки про  вміння говорити один з одним і не втрачати повагу до партнера.

Як телефон став особистим сундучком Пандори і чи дійсно проблема в телефоні – ставить і шукає спосіб вирішити проблему режисер Паоло Дженовезе. Фільм з італійським настроєм і філософським післясмаком.

Із машини


Стерти грань між людиною і машиною значить приховати грань між людьми і богами.

Рік: 2014
Рейтинг IMDB: 7,7

Відомий мільярдер заробив свої статки на високотехнологічних розробках. Його новий проект потребує помічника. Завдання працівника – провести тиждень в віддаленому містечку, тестуючи жінку-робота зі штучним інтелектом.

Наукова фантастика на популярну тему паралельно навіює думки про життя поряд з досягненнями науки і чи зможе штучний інтелект жити відокремлено зі своїми, невідомими нам, цілями. Око радує зйомка фільму, недаремно картина отримала “Оскар” за кращі візуальні ефекти. 

П’ята влада


Двоє людей і таємниця – початок будь-якого змови. І, звичайно ж, корупції.

Рік: 2013
Рейтинг IMDB: 6,2

П”ятірку завершимо “П”ятою владою” – фільмом, знятим на реальних подіях (з деякими неточностями) і (попільним блондином) Бенедиктом Камбербетчем в головній ролі. Грає він скандально відомого у світі журналіста Джуліана Ассанжа і спроби розсекретити корупцію і брехню зі сторони державної влади. Розслідування велися за допомогою сайту WikiLeaks – платформи, що демонструє секретну інформацію, отриману з анонімних джерел. Основна ціль – зрозуміти, яка ціна таємниці і її розсекречування у сучасному світі.

Сам Ассанж був незадоволений як показали події у фільмі, але з Камбербетчем листувався, аби розказати подробиці і допомогти вжитися в роль. 

X